İçerik Ve İçerik Pazarlama pakicerik.com Makale Özgünlük Testi Nedir? En Basit İntihal Programları

Makale Özgünlük Testi Nedir? En Basit İntihal Programları

Özgünlük testi; yazılmış olan bir makalenin online araçlarla veya direkt arama motorlarında analiz edilerek, bu içeriğin daha önce farklı yerde var olup olmadığını veya içerisinde ne kadar bir alıntı olduğunu anlamanın bir yoludur.

Makale Özgünlük Testinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Makaleler test edildiğinde ilk çıkan sonuç yeterli olmamalı ve bu test bir iki defa daha yapılmalıdır. Bunun sebebi olarak ise bazı araçlar anlık hatalar oluşturabileceği için tamamen özgün veya tamamen kopya içerik olarak gösterebilir. Bu test için sadece tek bir site ile kalmayıp özellikle ücretli özgünlük testi sitelerini tercih etmelisiniz.

Özgünlük testi araçları sonuçları daha çok Google arama motorlarından çekmektedir. Bu hususta işi garantiye almak adına Bing ve Yandex gibi arama motorlarında da birkaç paragraf taratılırsa daha sağlıklı ve sağlam sonuçlar elde edilebilir. Bunun yapılmasının temelinde şu vardır: Yazar xxx sitesinden çalıntı içerik aldı ama o site sahibi de sitesini Google sonuçlarından geçici olarak kaldırdıysa bu doğrultuda sizlerin de makaleleri Yüzde 100 özgün çıkacaktır.

Makale Özgünlük Testi İçin Ücretli Ücretsiz Araçlar

Makale Özgünlük Testi İçin Ücretli Ücretsiz Araçlar

Bizzat Pak İçerik olarak kullandığımız ve tavsiye ettiğimiz bir araçtır. Ücretli ve ücretsiz versiyonu bulunan sitenin tarama sonuçları Yüzden99 sağlıklı bir şekilde çıkmaktadır. Alıntı var ise bu alıntıların hangi sitede olduğunu da göstermektedir. Aylık 10 dolar gibi bir rakama birçok özelliğinden faydalanmak mümkündür.
  En düşük paketi aylık 6 dolar olan ve kusursuz bir çalışma mantığına sahip sitelerden birisi de plagscan.com sitesidir.
  Türkçe içeriğe sahip birçok kopya testi yapan site vardır; ama bakıldığında hemen hemen hepsi aynı scripte sahiptir ve çok sağlıklı çalışmamaktadır. Kopya kontrol sitesi ise tamamen kendi alt yapısına sahip bir sistem olduğu için sağlıklı sonuçlar vermektedir. Sistem tamamen ücretli olup ücreti de aylık 62,50 TL’den başlamaktadır.
  Diğer ücretsiz intihal sistemlerine göre en gelişmiş sistem denebilir. Tamamen sade bir arayüze sahip olan sitede işlemler kolaylıkla yapılabilir. Direkt yazı girilebildiği gibi word dosyası olarak da yükleme kolaylığı sunan sisteme ücretsiz kayıt olunarak günlük 50 sorgulama hakkına sahip olunabilmektedir.
  Bu site sadece bir kopya kontrol sitesi olarak düşünülmemeli, 140’tan fazla ülkede aktif olarak kullanılan sistem makale içeriğinde var olan dilbilgisi hatalarını da kullanıcılara göstermektedir. Ücretsiz olarak günlük 5 sayfaya kadar gönderim yapılabilmektedir, ücretli versiyonu ise aylık 8 dolar tutarındadır.
  Kolay kullanıma sahip olan plagiarisma.net sitesi özellikle öğrenciler, öğretmenler, yazarlar tarafından ve edebiyat sektöründe sık kullanılan çok amaçlı bir sistemdir. 190'dan fazla dil ile desteklenen sistemde url taraması, farklı dosyalar üzerinden tarama da gerçekleştirilmektedir. Ayrıca sitenin sahip olduğu Google Chrome ve Mozilla eklentileri ile işlemler daha hızlı sürede yapılabilir. Ücretsiz sürümünde kullanıcılar için çok bir şey sunmasa da aylık 25 dolar gibi rakama birçok özelliğinden faydalanmak mümkündür.
 

Özgünlük Testi Nasıl Yapılır?

Tüm sitelerin ara yüzleri birbirinden farklı olsa da kullanım mantıkları hemen hemen aynıdır. Sizlere örnek bir siteden giderek görsel olarak bunu anlatmaya çalışalım.
Öncelikle https://smallseotools.com/tr/plagiarism-checker/ siteye giriş yapalım, daha sonra aşağıda gördüğünüz gibi metni o alana yapıştıralım.
Özgünlük Testi Nasıl Yapılır?
Sonrasında alt kısımda yer alan BEN ROBOT DEĞİLİM butonuna basıp soldaki yeşil butona basalım. Makalenin uzunluğuna göre sizlere sonuçları verecektir.
Özgünlük Testi Nasıl Yapılır?