Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi

Pakicerik.com Hizmet Sözleşmesi

Pakicerik.com, freelancer ( serbest zamanlı içerik yazarlığı platformu ) platform olarak yayın yapmaktadır.

Adres: Tepeköy Mahallesi Hüseyin Yener Caddesi No:17 – Torbalı / İZMİR
İletişim : info@pakicerik.com / 0544 230 3341

Yukarıda açık adresi ve ticari bilgileri bulunmaktadır. Platform, alıcı ve satıcılar arasında aracılık hizmeti vermektedir.

Alıcı ve Satıcı Hükümlülükleri

 1. Pakicerik.com’un amacına yönelik kullanım şartları peşinen kabul edilmiş sayılmakla beraber, ön bilgilendirme olarak sunulmuştur.
 2. Siteye giren ve üye olan kullanıcılar mail adresi ve diğer kişisel bilgilerini doğru olarak verdiklerini kabul ve beyan ederler. Pakicerik.com, siteye üye olunurken verilen giriş bilgilerinin doğru olmamasından sorumlu değildir.
 3. Kullanıcılar siteye girdikleri bilgi ve içeriğin özel veya gizli bir bilgi olmadığını kabul eder. Herkese açık alanlara girilen bilgi ve içeriği, Pakicerik.com kullanabilme hakkını saklı tutar.
 4. Site üyeliği sadece kişiseldir. Başka bir kişi veya kuruma devredilemez, satılamaz. Bu gibi durumlarda Pakicerik.com, bahsi geçen kullanıcı hesabını durdurabilir.
 5. Üyeler bir başkasına ait eserleri sitede paylaşamaz. Bütün marka ve kullanım haklarının kendisinde olduğunu beyan eder. Aksi durumlarda doğabilecek bütün uyuşmazlıklardan kullanıcı sorumludur. Pakicerik.com, kullanıcının siteye girdiği içerik ve eserlerin telif hakkı ihlallerinden sorumlu tutulamaz. Bu tür durumları kontrol etme sorumluluğu da yoktur.
 6. İş sonunda alıcı, iş için yorumda bulunur. Dilerse teslim aldığı işi, satıcının teslim ettiği işler kısmında yayınlatabilir.
 7. Siteye kayıt olmuş olan kullanıcılar, kendilerine ait olmayan ve ticari amaç taşıyan hiçbir belge, video veya resim yayınlayamazlar. İlanlarda yayınlanan bütün bilgi, belge, video veya resimlerin, telif ve kullanım haklarının kendilerinde olduğunu beyan ve kabul eder.
 8. Bu sözleşmenin ihlali halinde, zarar görenin bütün kayıp ve tazminatlarını, siteyi kullanan ve ihlale yol açan kullanıcı karşılayacaktır.
 9. Pakicerik.com verdiği hizmet karşılığında gelir elde ettiği kalemler için fatura kesmektedir. Sadece gerçekleşen satış komisyonları için satıcılara fatura kesilmektedir. Pakicerik.com ürün veya hizmet alıp satmadığı için, sitede satılan ürünlere ait KDV faturası kesmemektedir.
 10. Türkiye vergi sistemi ve uygulamalarına göre, kullanıcıların Pakicerik.com ’da gerçekleştirdikleri işlemler sonucu vergi ödemeleri gereken durumlar doğabilir. Bu ve buna benzer durumlardan Pakicerik.com sorumlu değildir. Doğabilecek tüm vergi yükümlülükleri, satıcıların sorumluluğundadır.
 11. Pakicerik.com herhangi bir ikazda bulunmaya ihtiyaç duymadan gerekli gördüğü kullanıcıları sistemden uzaklaştırma hakkına sahiptir.
 12. Teknik aksaklıklardan dolayı sitede meydana gelebilecek sorun veya hatalardan Pakicerik.com sorumlu değildir.
 13. Pakicerik.com, siteye üye olan kullanıcıların şahsi bilgilerini ve e-posta adreslerini, Pakicerik.com haricinde hiçbir kişi veya kuruma pazarlamayacağını, para veya başka bir takas karşılığında vermeyeceğini taahhüt eder.
 14. Pakicerik.com üzerinde faaliyet gösteren yazarlar, farklı alanlarda da elbet satış yapabilirler. Bu durum, rekabet ve fırsat açısından makul bir durumdur. Fakat Pakicerik.com üzerinde satışa sunulan içerikler, diğer platformlarda satıldığı anda kaldırılmalıdır. Platformda, kredi iade işlemi ( sadece hazır içeriklerde kopya sorunu olan içeriklerde ) uygulandığı için, bu durum aynı zamanda yazarın da 1 ceza puanı almasına - benzer durumda ise 2. ceza puanı ile hesabının kaldırılmasına neden olur.
 15. Platform üzerinde genel etik davranışlara ters hareketlerle beraber, internet üzerinden aldatma, dolandırma veya haksız kazanca neden olabilecek tüm faaliyetler yasaktır. Forum , duyuru ve alt sayfalarımızda bu durum hakkında genel bilgilendirmeler mevcuttur. Aksi hareketlerde, Pakicerik.com ticari gelir kaybının telafisini talep edebilir.