Mesafeli Satış Sözleşmesi | Pak İçerik

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Pakicerik.com, e-ticaret tarzında dijital ürün olan içerik, yazı, metin satışı yapan bir web sitesidir.

Adres: Tepeköy, Hüseyin Yener Cd. No:17, 35860 Torbalı/İzmir
İletişim : info@pakicerik.com / 0544 230 3341 ( Telesekreter & Santral ) 
V.K.N: 27482184578
V.D: Torbalı/İZMİR

Yukarıda, açık adres, iletişim ve mükellefiyet bilgileri yer alan Pakicerik.com, platform olarak yayın yapmakla beraber, aşağıdaki Mesafeli Satış Sözleşmesi ilkelerini uygulamaktadır.

Verilen Hizmet Kapsamı ve Satış Prosedürü

Sitemizde yer alan içeriklerin tamamı, “Dijital Ürün” olarak nitelendirilmektedir. Dijital ürünlerin satışı, sitemiz üzerinden online teslimata tabidir. 

Hazır Makale ( İçerik ) Teslimatı

Pakicerik.com yönetimi kontrolü sonrasında, site kurallarına uygun olan içerikler ilgili kategorilerde satışa hazır olarak sunulmaktadır. 

Bu içeriklerin tamamı, T.C.K’nin ilgili maddesine göre satışı & pazarlanması ve yayınlanması yasak olan içeriklerden arındırılmış haldedir.  Aynı zamanda, Fikri Haklar kapsamında da, satışı halinde eser / içerik sahibinin tüm kullanım hakkı satış belirlenen bedel karşılığında karşıya ( Alıcıya ) geçmektedir.
Hazır Makale (İçerik ) ve Sipariş Fiyatlandırması

Fiyatlandırma, içeriklerin sahip oldukları teknik standartlar göz önüne alındığında 100 kelimesi 2,50 - 8 TL ( Türkçe ), 5 - 12 TL arası yabancı dilde içerik için fiyatlandırma olarak uygulanır.

Hazır satış halinde sunulan içeriklerde, detaylar içeriklerin sahip olduğu tüm özellikleri özet biçimde yansıtır. Alıcıya içerik hakkında verilecek bu özet bilgiler, her içerik için özgün ve özenli biçimde hazırlanmıştır. Fiyatlar, her içeriğin detay sayfasında herkese açık biçimde sergilenmektedir.

Kredi Yükleme Yöntemleri

Hazır içerik satın almak veya sipariş ilanı açmak için sisteme öncelikle yükleme yapmanız gerekmektedir. Platform, kredi kartı ile online para yükleme aracısı olarak PayTR alt yapısını kullanmaktadır. PayTR, 6493 sayılı kanun kapsamında faaliyet gösteren BDDK lisanslı ödeme kuruluşudur. Ayrıca, yükleme sayfasında yer alan banka bilgilerimiz aracılığı ile, havale & eft ödemelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme sonrasında, kontrol aşamasından geçerek talep edilen miktarlar kullanıcı hesabınıza yansıtılmaktadır.

İptal, Cayma ve Geri İade

Dijital Ürünler, iade koşulu dışında olan internette satılan ürünler kapsamındadır. Çoğaltılması, değiştirilmesi veya farklı şekillerde pazarlanması olası ürünlerdir. O yüzden, platformumuz üzerinde geri iade işlemi uygulanmaz. Fakat alıcı koruma kapsamında; özgünlüğünü yitirmiş ( kopya içerik ) tespit edilen içeriklerde, satışından sonraki 1 gün içerisinde bildirilmesi durumunda revize işlemi başlatılır ve takip eden 3 gün içerisinde kendisine iletilir.