Yazar Sık Sorulan Sorular

Yazar Sık Sorulan Sorular

Yazarlık ve diğer görev sistemleri hakkında aklınıza takılan tüm sorulara net cevaplar vermeye çalıştık. Bu soru-cevaplar haricinde aklınıza takılanları bizlere destek bölümünden danışabilirsiniz.

Yazar Sık Sorulan Sorular

 1. Nasıl Yazarlık Yapabilirim?
  Öncelikle YAZAR KAYIT  sayfasında kayıt formunu dolduruyorsunuz. Kayıt olur iken eklemiş olduğunuz mail adresine doğrulama maili gelecektir. Doğrulama işleminizi yaptıktan sonra, ekibimiz sizlere bir adet demo konu verecek ve nasıl yazmanız gerektiği ile ilgili bilgi verecekler. Bu demo makaleyi bizlere 48 saat içerisinde göndermelisiniz. Ekibimiz makalenizi inceledikten sonra olumlu veya olumsuz sizlere dönüş sağlamaktadırlar.
 2. Makaleler Nerede Yayınlanıyor?
  Sistem de siparişi geçilen ve sizlerin yazmış olduğu makaleler farklı sitelerde yayınlanmaktadır. Her alanda makale siparişi aldığımız için belli başlı sitelere yazmıyoruz. Yazmış olduğunuz makalelerin hiçbirin de sizlerin ismi veya sizin yazdığınıza dair her hangi bir unsur bulunmamaktadır.
 3. Ne Zaman Ödememi Alabilirim?
  Ödemeler de alt limit 50 TL'dir. Hesabınız da 50 TL ve üstü miktar birikince SADECE PERŞEMBE GÜNLERİ ödeme bildirimi yapabilirsiniz. Ödemeler her Perşembe 20:00'den sonra yapılmaktadır. Saat 20:00'den sonra yapılan ödeme bildirimleri bir sonra ki Perşembe günü yapılmaktadır.
 4. Ödemem Gelmedi?
  Ödemeleriniz ile ilgili sorun yaşıyorsanız bunu destek bildiriminden bize ulaşarak bilgi verebilirsiniz. Destek açmadan önce lütfen hesap bilgilerinizi kontrol ediniz. Hatalı banka bilgileri olduğu sürece ödemeler hesabınıza geçmez.
 5. Nasıl Sipariş Alabilirim?
  Sistem teklif usulü ilerlemektedir. Müşteriler istedikleri makale özelliğini, kelime sayısını ve içeriğini sisteme girdikten sonra SİPARİŞLER kısmında yayınlanır. Burada toplam kelime sayısı üzerinden teklifini sunuyorsunuz. Örneğin 1000 kelimelik bir makale siparişi var ve siz 2,50 TL üzerinden teklif vereceksiniz. Böyle bir durumda teklif yerine 2,50 TL YAZMIYORSUNUZ 25 TL yazıyorsunuz. Yani 1000 kelime üzerinden değerlendiriyorsunuz.
 6. Teklif Veriyorum Ama Dönüş Olmuyor?
  Müşteriler teklifleri değerlendirirken bir çok unsura bakabilirler. Öncelikle müşteriler yazarların sayfalarına girip inceledikleri için ilgi alanlarınızın, yazarlık geçmişinizin, fotoğrafınızın ve bildiğiniz dillerin ekli olması her zaman daha fazla dönüş almanıza sebep olacaktır. Ayrıca, sistemimizde puanlama söz konusu olduğu için daha fazla olumlu yorumlar alan yazarlar her zaman daha fazla iş alma potansiyeline sahiptir.
 7. Sistemden Uzaklaştırılma Sebepleri Nelerdir?
  Sizlerin yazmış olduğu tüm içerkler bunlara siparişler ve hazır makaleler de dahil, kopya ve okunabilirlik testlerinden geçmektedir. Kopya içerik tespitinde ilgili yazarın hesabı (İP ADRESİ DAHİL) bloke edilerek sistemden uzaklaştırılır. Diğer hususlar da ise ( alakasız makale içeriği, düşük kalite içerik tespiti ) yazara bir defaya mahsus uyarı yapılır, aynı durumun yaşatılması durumunda ise yazar sistemden uzaklaştırılır. Ayrıca müşteri ile özel yazışmalar sistem kontrollerinden geçmektedir. Her hangi bir şekilde iletişim bilgilerinizi müşteri ile paylaşmanız yasaktır. Tespiti halinde sistemden uzaklaştırılırsınız.
 8. Aldığım Siparişleri Yetiştiremezsem Ne Olur?
  Öncelikle siparişlere teklif verirken, kaç günde teslim edilmesi gerektiğine dikkat ediniz. Yazabileceğinize inandığınız makalelere teklif veriniz. Özel sebeplerinizde sistem yöneticilerini ve siparişi aldığınız müşteriye sistem üzerinden mesaj atarak durumunuzu izah etmelisiniz.
 9. Siparişlerden Daha Hızlı Nasıl Haberdar Olabilirim?
  Sisteme eklenen tüm makaleler TELEGRAM kanalımız üzerinden bildirim olarak gitmektedir. Kanalımıza düşen bildirimleri takip ederseniz daha hızlı siparişlere teklif verebilirsiniz.
 10. Makale Yazmak Haricinde Başka Neler Yapabilirim?
  Sistemimizde sipariş usulü makalelerin haricinde hazır makalelerinizi de satışa koyarak daha fazla kazanabilirsiniz. Bunun haricinde kurmuş olduğumuz editör ekibi içerisinde yer alarak ekstra gelir sahibi olabilirsiniz. Editörlük için lütfen destek bölümünden bizimle iletişime geçiniz.
 11. Ücretlendirmeler Nasıl?
  Makale siparişlerinde alt limit 100 kelimesi 2,50 TL olup, her hangi bir üst limit bulunmamaktadır. Dilerseniz bir makaleye 100 kelimesi 10 TL teklif bile verebilirsiniz. Hazır makaleler de aynı şekilde fiyatlandırmaları sizlere kalmıştır. Sadece piyasa fiyat değerlerine göre hareket etmeniz daha fazla satış ve makale siparişi almanız için büyük etkendir.
 12. Komisyon Oranları Ne Kadar?
  Sistemin komisyon oranı Yüzde 70 yazar Yüzde 30 sisteme kalacak şekildedir. Örneğin 100 TL'lik bir siparişi teslim ettiğinizde 100 TL'nin 70'i size bakiye olarak geçer, geri kalan kısmı ise sisteme aittir. ( Not: Komisyon oranlarına bakıp düşük rakam olarak algılamayın, sebebi ise şuan piyasa da 100 kelimesi 1,50 TL'ye net fiyat verenler ile aynı sabit fiyatı vermemekteyiz. Şuan en düşük ücret alan 100 kelimesi 1,75 TL'den almaktadır. )